İZMİR BÜYÜK ŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI TUNÇ SOYER YENİBOĞAZİÇİ'NDEYDİ...

ONUR DUYDUK!

İZMİR BÜYÜK ŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI TUNÇ SOYER YENİBOĞAZİÇİ'NDEYDİ...

KKTC'nin ilk sakin şehri ve sakin şehir başkenti olmasında Yeniboğaziçi Belediyesi'ne desteklerini esirgemeyen, İzmir Büyük Şehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ve eşi Neptün Soyer, Yeniboğaziçi Belediye Başkanı Mustafa Zurnacılar'ın onurlarına verdikleri yemekte bir araya geldiler. .

Akdeniz Gastronomi Festivali için ülkemize gelen konup ekip ve Yeniboğaziçi'nde Slowfood kurulmasında büyük destekleri olan, uluslararası slowfood çalışmaları ile tanınan Ayfer Yavi de konuklar arasındaydı.

Çocuk Belediye Başkanımız Sevilay Öztemiz'le birlikte Belediye Başkanımız Mustafa Zurnacılar, konuklara Kıbrıs'a özgü hediye takdiminde bulunarak, duydukları onuru dile getirdiler.

Kıbrıs'ın cittaslow üyelerinden Mehmetçik Belediye Başkanı Cemil Sarıçizmeli, Geçitkale Belediye Başkanı Hasan Öztaş, Lefke Belediye Başkanı Aziz Kaya da Tunç Soyer ve beraberindeki ekibi karşılayanlar arasındaydılar.

Yemekte slowfood felsefesine uygun olarak Yeniboğaziçi Kadınlar Derneği'nin hazırladığı ödüllü yemek olan Aytotoro Tavası ve geleneksel Kıbrıs mutfağının seçkin tatları ikram edildi. İzmir Belediye Başkanı Tunç Soyer ise yıllar sonra yeniden Yeniboğaziçi'nde olmaktan dolayı duyduğu mutluluğu dile getirerek, Kıbrıs'la ilgili güzel projeleri olduğu müjdesini verdi. Tunç Soyer, Belediye Başkanımız Mustafa Zurnacılar'a slowfood kapasamındaki Kıbrıs'a özgü sofra ve misafirperverliğinden dolayı teşekkür etti.

ÖNERİ & ŞİKAYET